Piszczałki wielkopostnej ciąg dalszy.

Przypominamy, że jest post i, wbrew pokusom, gramy tylko na piszczałkach bez otworów palcowych (kochani etnomuzykolodzy!). Dużą gromadę piszczałek bez otworów palcowych znajdziecie i posłuchacie tu: Beskidzkie Hyrkawki. Będą tam między innymi atrakcyjne dziewczyny do wzięcia, stare fujary, Helena z Kanady, poharatany i niekorowany benkowy kij, Benek (samochwała), piszczałka dla prawdziwego mężczyzny i wiele innych. Polecamy! Na piszczałce bez otworów palcowych na wideo poniżej gra Przemysław Ficek. Materiał został zarejestrowany podczas Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata. Więcej piszczałek bez otworów palcowych i więcej nagrań znajdziecie również na portalu Polskie ludowe instrumenty muzyczne w zakładce aerofony/piszczałki fletowe.