Akademia Fortepianów Historycznych – kursy mistrzowskie – Lusławice 24-30 września 2017

Fundacja Wydania Narodowego zaprasza pianistów ze szkół muzycznych II stopnia oraz studentów i absolwentów uczelni muzycznych do udziału w kursach mistrzowskich na fortepianach historycznych, które odbędą się we wspaniałej atmosferze Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w dniach 24-30 września 2017 roku. Wykładowcami będą pianiści o międzynarodowej sławie, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki klasycznej i romantycznej na fortepianach historycznych: Tobias Koch, Geoffrey Govier, Katarzyna Drogosz i Marek Bracha.akademia-fortepianow-historycznych-kursy-mistrzowskie-8111Organizatorzy oferują indywidualne lekcje z każdym wykładowcą, konsultacje, wykłady dotyczące budowy i estetyki instrumentów historycznych, możliwość ćwiczenia na fortepianach historycznych oraz udział w koncercie finałowym. Do dyspozycji uczestników Akademii oddanych zostanie 7 fortepianów historycznych: Stein 1780, Walter 1781 (kopia R. Brown), Walter 1795, Bertsche 1815 (kopia R. Brown), Pleyel 1842, Erard 1842, Broadwood 1846.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2017.
Formularz zgłoszeniowy i regulamin do pobrania na stronie:
www.chopin-nationaledition.com w zakładce Aktualności
kontakt: fundacja@chopin-nationaledition.com