5 podwójnych zaproszeń na koncert Tobiasa Kocha : 25 sierpnia (piątek) godz. 20:00, Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie. Trzeci koncert z cyklu „Czar dawnych fortepianów”

W najbliższy piątek, 25 sierpnia o godzinie 20:00 w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie odbędzie się III. koncert z cyklu „Czar dawnych fortepianów”. Podczas wieczoru, w repertuarze chopinowskim, wystąpi Tobias Koch, jeden z najwszechstronniejszych i najwybitniejszych muzyków swojej generacji, uważany za jednego z czołowych specjalistów w zakresie romantycznej praktyki wykonawczej.

Pianista, znany jest już polskiej publiczności z Festiwalu Chopin i Jego Europa oraz znakomitego CD z muzyką polską Pożegnanie ojczyzny (NIFC 2015). Współpracuje z budowniczymi i konserwatorami instrumentów oraz z najsłynniejszymi kolekcjami i muzeami instrumentów na świecie. Jest wykładowcą w Robert Schumann Hochschule w Düsseldorfie oraz uczelni w Verbier i Montepulciano. Wziął udział w ponad 200 produkcjach radiowych i telewizyjnych. Posiada w swoim dorobku ponad 20 płyt CD, jest również autorem wielu publikacji na temat praktyki wykonawczej. Gra wyłącznie na autentycznych instrumentach historycznych, w najbliższy piątek zagra na historycznym fortepianie z kolekcji Andrzeja Włodarczyka.

Na ten fantastyczny koncert mamy dla Państwa 5 podwójnych zaproszeń!

Zaproszenia trafią do pierwszych pięciu osób, które wpiszą poniżej (na blogu) swoje przewidywania co do marki fortepianu, który wybierze artysta na piątkowy koncert. My sami jeszcze nie wiemy, choć na razie obstawiamy Pleyela, Tobias Koch będzie miał jeszcze do wyboru Broadwooda i Erarda. Organizatorem koncertu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin, która uprzejmie przeznaczyła 10 miejsc dla czytelników naszego bloga.

Do zobaczenia na koncercie!

Producent: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Stanisław Leszczyński / Kierownik produkcji: Agnieszka Smektała / Reżyseria: Kasia Kasica / Scenariusz: Agata Mierzejewska, Kasia Kasica / Wywiad przeprowadziła: Agata Mierzejewska / Tłumaczenie: Agata Mierzejewska / Zdjęci: Sławomir Bergański / Montaż: Agnieszka Glińska PSM / Dźwięk: Marta Kosiorowska / Strojenie fortepianu: Szymon Jasnowski
Zrzut ekranu 2017-08-19 o 11.11.24czar_fortepianow_pionowy_sierpien_poprawki

1. Danuta Chmielewska