Konferencja prasowa w Bydgoszczy przed I Ogólnopolską Konferencją Instrumentologiczną

1 września o godzinie 13.00 w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa dotycząca zbliżającej się I Ogólnopolskiej Konferencji Instrumentologicznej. Wydarzenie mające uchwycić stan wiedzy o instrumentach muzycznych w Polsce, które odbędzie się w dniach 11-13 września w Pałacu Ostromecko, organizowane jest przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Instytut Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Muzyki i Tańca oraz Stowarzyszenie Polskich Stroicieli Fortepianów. Na Konferencji wystąpią badacze z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Instytutu Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, Politechniki Wrocławskiej, Biblioteki Narodowej w Warszawie, Kolegium Artes Liberales, Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, Muzeum Etnograficznego w Toruniu, Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie, Muzeum Miejskiego w Żywcu, Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Akademii Muzycznej w Krakowie, Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina – Muzeum Fryderyka Chopina, Instytutu Muzyki i Tańca, Stowarzyszenia Polskich Stroicieli Fortepianów, Pracowni Pianin i Fortepianów Andrzeja Włodarczyka, Związku Polskich Artystów Lutników, Fundacji Braci Golec, Pianosalonu, a także muzycy specjalizujący się w grze na instrumentach historycznych.

Zarówno na Konferencję jak i na koncerty – wstęp wolny. Szczegółowy program wydarzenia oraz biogramy uczestników i abstrakty referatów znajdują się na stronie Konferencji pod adresem: http://blog.instrumenty.edu.pl/2017/08/16/i-ogolnopolska-konferencja-instrumentologiczna-3/DSC_7197 (Kopiowanie)DSC_7148 (Kopiowanie)   DSC_7173 (Kopiowanie) DSC_7193 (Kopiowanie) DSC_7194 (Kopiowanie) DSC_7201 (Kopiowanie)

Fot. Dariusz Gackowski

One Comment

1. Arkadiusz

Aż miło się robi na sercu, że takie konferencje Bydgoszcz organizuje 🙂 Trzeba działać, żeby kultura w narodzie nie zginęła.